Předokenní rolety cena

 

Určení jednotné ceny předokenních rolet je dosti obtížné, jelikož každý výrobce venkovních rolet má svůj ceník a rolety se vyrábějí pro každého klienta na zakázku dle jeho individuálních požadavků.
 

Je cena předokenních rolet adekvátní?

 
Pořízení předokenních rolet není jistě levná záležitost, ale když posoudíte výhody a ještě započítáte ušetřenou částku za enegie díky izolačním vlastnostem rolet, tak se Vám vstupní investice brzy vrátí. V zimě ušetříte za vytápění a v létě za používání klimatizace. 
 

Co ovlivňuje cenu předokenních rolet?

 
Celková cena předokenních rolet je ovlivněna mnoha faktory. Hlavním faktorem je použitý materiál a jeho kvalita. Dále záleží, zda rolety montujete do novostavby nebo do rekonstrukce nebo jestli například přidáte k roletám i síť proti hmyzu. Nakonec přichází i Váš komfort, zda budete předokenní rolety ovládat klikou, popruhy nebo elektropohonem. Elektromotor je možné ovládat v místě rolet nebo centrálním připojením, které se dá napojit na časové spínače a světelná čidla. 
 

Ceník předokenních rolet

 
Pro přibližnou orientaci Vám nabízíme velmi orientační ceník předokenních rolet:
 

Cena rolet

 
Orientační cena předokenní rolety - hliníková  2 835 - 5 000 Kč / m2
Orientační cena předokenní rolety - hliníková unifikovaná velikost od cca 1 800 Kč / m2
Předokenní rolety plastové od 850 Kč / m2
Zámek proti nadzvednutí rolety: cca 160 - 800 Kč / pár dle kvality a funkčnosti
Některé firmy si účtují i lakování cca +10 – 15% z ceny předokenních rolet  - popř 500 – 1200Kč /m2
 

Cena pro ovladače rolet

 
Šňůrový nebo kurtový navíječ s klikou cca 700 Kč/ks
Elektromotory  2 800 – 7 000 Kč
Elektromotory s integrovaným přijímačem 4 900 – 12 000 Kč
 

Co Vám řekne ceník rolet

 
Doporučujeme Vám při posuzování různých cenových nabídek na předokenní rolety neposuzovat jen cenu, ale dívat se více na detaily nabídky. Převážně se zaměřit na kvalitu a sílu rolet, ne na jednotlivé komponenty jako jsou řadící jednotky a motory. Dále byste si měli firmu ověřit - jakou práci odvádějí a jestli jsou jejich klienti s nimi spokojeni.