Bonatex

Screenové rolety

 
 

Venkovní screenové rolety 

 

Screenové rolety venkovní jsou na našem trhu ne příliš dlouhou dobu a přesto mají značnou oblibu, kterou si získaly pro jejich barevnou různorodost a určitě tomu napomohla i cena, která je nižší než u venkovních rolet hliníkových.

 

Popis screenových rolet

 

Venkovní screenové rolety se nabízejí v mnoha variantách lišících se designem, náročností zpracování i některými funkčními prvky. Screenová venkovní roleta funguje stejně jako ta klasická roleta - textilie se také natáčí na tyč a ovládáte ji mechanicky nebo pomocí motoru, ale je upevněná vně okna. Velký rozdíl ovšem spočívá v použité tkanině. Aby byla tkanina před okny stabilní a udržela se na svém místě i v nepříznivých klimatických podmínkách, je nutné zajistit spodní profil. K upevnění profilu se používají, zpětné protiháčky, perlony (speciální opláštěná lanka), nebo vodící lišty. Screenové rolety mohou být doplněny o kryt chránící venkovní screenovou roletu v navinutém stavu.

 

Tkanina pro screenové rolety

 

Pro venkovní screenové rolety by se měly používat pouze ty nejkvalitnější materiály. Pro navíjecí toče ocel nebo hliníkové slitiny, pro kazety a spodní vodící profily hliník chráněný vypalovaným lakem. Vše v barvě dle přání klienta. Tkaninu můžete vybrat z screen, polysreen nebo soltis. Screenové látky jsou ze skelných vláken, která jsou potažena PVC vrstvou. Díky této technologii je látka velmi pevná, omyvatelná, odolná proti vlhkosti a extrémním teplotám. Tkanina soltis je složena z polyesterových vláken, které jsou pokryty PVC vrstvou.

Screen

Tento materiál je svými vlastnostmi unikátní a splňuje veškeré požadavky na použití v exteriéru. Tato látka pro venkovní rolety je utkána ze skelného vlákna, které je obalené ochranným povlakem z PVC.
Tato kombinace ji zajišťuje extrémní pevnost pro Screen. Další předností je omyvatelnost a odolnost proti vlhkosti, vysoké i nízké teplotě a proti usazování prachu. Tkanina Screen je barevně stálá, antialergická, těžce vznětlivá, antistatická a odolná vůči UV záření. V poslední řadě má i výborné tepelně-izolační vlastnosti.
Screen dokáže zadržet až 92% slunečního tepelného záření a tím uspořit až 40% nákladů na klimatizaci. Rozdíl oproti venkovním hliníkovím roletám je, že umožňuje větší.

Soltis

Obdobou ke Screenu je Soltis s podobnými parametry včetně barevných škál. U Soltisu však není základem pro tkaní skelné, ale polyesterové vlákno, které je také kryté ochranným povlakem z PVC.